O firmě

Truhlářství Srnský vzniklo v roce 1996 a už od samého počátku se zabýváme zakázkovou výrobou převážně z masivu včetně montáže. Po celou dobu naší existence se snažíme držet vysokou kvalitu realizovaných zakázek a zároveň maximálně vycházet vstříc individuálním požadavkům našich klientů.  

Co umíme?

Dveře Nábytek Kuchyně Okna Schody a zábradlí Komody Koupelnový nábytek Postele Skříně Stoly, židle, lavice Věšákové stěny Ostatní nábytek

Když je spokojený zákazník, jsme spokojeni i my.

Lubomír Srnský: Můj truhlářský příběh

K mé truhlářské cestě mě nasměroval můj tatínek-netruhlář v roce 1989. Přihlásil jsem se tedy na SOU Jaroměř, kde jsem si práci se dřevem ihned zamiloval a dychtil po poznání a zkušenostech. Po složení závěrečných zkoušek jsem již měl zajištěnou práci u soukromého truhláře, který se zabýval výrobou z masivního dřeva, což byla pro čerstvého absolventa výhra.

V roce 1996 jsem se rozhodl vzít osud do svých rukou, zřídil si živnostenské oprávnění a v kůlně na zahradě rodičů ve Vrchlabí jsem začal truhlařit, z počátku pro známé a příbuzné. K tomu jsem jezdil do Německa restaurovat starý nábytek, kde jsem sbíral další zkušenosti. O dva roky později jsme si s kamarádem pronajali truhlárnu v Jilemnici a zaměstnali další dva truhláře. Brzo na to jsem začal mít pocit, že se chci osamostatnit úplně. Můj sen se stal realitou a brzy jsem podepsal smlouvu o koupi dílny, najal tři zaměstnance a zahájil výrobu ve své vlastní truhlárně v malé podkrkonošské vesničce Prosečné nedaleko Vrchlabí, kde působíme dodnes. Tu jsem vzhledem k dramaticky narůstající poptávce byl nucen po několika letech zvětšit téměř na dvojnásobek.

Vždy jsem usiloval o to, aby naše práce byla jiná, poctivější. Rádi řešíme každý detail a každou „kudrlinu“, zkrátka chceme naplnit představu každého klienta. Počátky podnikání samozřejmě nebyly jednoduché, ale stály za to, protože jsme mnoha lidem udělali a stále děláme naší prací radost. Díky tomu se nám stále rozrůstá počet zákazníků a přibývá práce. V současné době po mém boku pracuje několik vynikajících „odborníků na dřevo“ a společně se těšíme na nové truhlářské výzvy.

dřevo je cesta